foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej

Kalendarz wydarzeń

N Pn Wt Śr Cz Pt So
25
26
27
28
29
30
31

                                                   rgb plakat37537 Copy

 

 

                                                                                                                                                                                   Bulo Bulo, 21. 11. 2018
                                                                                         Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Witam wszystkich serdecznie i przesyłam gorące pozdrowienia z Bulo Bulo w Boliwii dla wszystkich Parafian parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej z Garwolina na czele z Ks. kan. Stanisławem Małkiem – Proboszczem Parafii.
Na początku chciałbym serdecznie podziękować za Waszą ofiarność i otwarcie na sprawy misji. Przez Waszą postawę można zobaczyć i zrozumieć, że Kościół w swojej istocie jest misyjny, czyli, że nikomu nie są obce sprawy misji katolickich na świecie.
To w Waszej parafii dzięki inicjatywie państwa Anny i Marka Wójcickich, od kilku lat w każdą I-szą Niedzielę Adwentu organizowana jest „Akcja Bombkowa”, z której dochód przeznaczany jest na misje. W pierwszych latach było to wsparcie dla ks. Stanisława Tymoszuka, który pracował w Czadzie; od roku wsparcie to otrzymuje parafia i Internat dla dziewcząt w Bulo Bulo w Boliwii. Jest to ogromna pomoc dla nas, gdyż jako parafia i działający przy niej Internat utrzymujemy się wyłącznie z ofiar przekazywanych nam od ludzi dobrej woli.
Żyjemy w Tropiku, gdzie albo świeci mocne słońce, albo padają tropikalne, czyli ulewne deszcze. I tak jest w tym roku, że prawie każdego dnia pada. Przez to budynki i wszelkiego rodzaju rzeczy niszczeją bardzo szybko i trzeba często podejmować się napraw i remontów. Dlatego dużo z otrzymanych pieniędzy przekazujemy na te cele. Również opłacamy funkcjonowanie Internatu: pensje dla kucharki i jednej wychowawczyni.
To dzięki Wam to wszystko funkcjonuje, to dzięki otwartości i wrażliwości waszych serc na drugiego człowieka misja w Bulo Bulo funkcjonuje i mogą tutaj przebywać księża, aby nieść Orędzie Ewangelii miejscowym ludziom.
Za tą Waszą postawę prawdziwych uczniów Chrystusa, chcielibyśmy Wam bardzo serdecznie podziękować. Dziękujemy Wam za Wasze ofiary (także Kółka Różańcowe z Waszej Parafii nas wspierają), a przede wszystkim za Wasze modlitwy w Intencjach misji i misjonarzy.
Niech za tą Waszą dobroć ludzką dobry Bóg wynagradza po stokroć swoim błogosławieństwem i niech stale Was i wasze Rodziny obdarza potrzebnymi łaskami każdego dnia.
I dziękując jeszcze raz za tegoroczną „Akcję Bombkową” i Waszą ofiarność, chciałbym również w tym radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana, życzyć Wam wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech te Święta będą zawsze i każdego dnia w Waszych sercach, gotowych otwierać się na narodziny Chrystusa obecnego w drugim człowieku. I po staropolsku: Zdrowych, wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
                                                                                   Z pamięcią w modlitwie i serdecznymi pozdrowieniami
                                                                                                                                            Ks. Marcin Dudziński
                                                                                                                                           Proboszcz parafii Bulo Bulo

                                     P153009837534

18Tuż po odprawionej uroczystej Eucharystii, tradycyjnie już w święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ulicami Garwolina przeszła procesja. Zgodnie z tradycją, procesja zatrzymywała się przy przygotowanych przez mieszkańców miasta ołtarzach, aby proklamować Ewangelię o tajemnicy Eucharystii.

Zachęcamy do oejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Dziękujemy za współpracę:

cukiernia kowalscy Drukarnia AMK Reklamix